Red Garden

Red Garden - SLIDER

Co to jest hortiterapia ?

21, 04, 2017

 

Żyjemy w czasach stresu, nerwów, ciągłej pogoni za pieniądzem Dlaczego nie zwalniamy tempa ? Jak mamy zwolnić ? Czy w ogóle możemy to zmienić ? Oczywiście, że tak Co może nam w tym pomóc ? Ogród Natura Przyroda – HORTITERAPIA – SLOW GARDEN.

Jak większość osób wie rozpoczynam cykl wywiadów, w których będę pokazywać Wam, że ogród to coś więcej niż tylko rośliny. Kontakt z naturą uspokaja i wycisza – daje nowe pokłady energii. Hortiterapia jest tego przykładem.

Co to jest hortiterapia ?

Hortiterapia to leczenie ogrodem. „Celem terapii jest ograniczenie stresu poprzez przebywanie wśród zieleni oraz zadowolenie pacjentów z pielęgnowania roślin”

„Ta dziedzina nauki i równocześnie rodzaj terapii rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Korzyści wynikające z przebywania w otoczeniu roślin i aktywności w zakresie ich uprawy i pielęgnacji są widoczne w poprawie zdrowia fizycznego, rozwoju emocjonalnego i umysłowego człowieka, służą zatem lepszej jakości życia”.

Największy wpływ hortiterapi obecny jest w Stanami Zjednoczonymi, i tam jest najbardziej znany, metodą tą leczono zaburzenia u amerykańskich żołnierzy i weteranów wojennych. Hortiterapię stosuje się także w krajach dalekiego wschodu, a także w Europie.

W Polsce zajęcia hortiterapi odbywają się np. w Krakowie w szpitalu Św. Ludwika

Porada: Korzystajcie ze zbawiennych właściwości natury, każdy może stworzyć sobie miejsce ciszy i spokoju gdzie będzie mógł przede wszystkim zwolnić, zrelaksować się wyciszyć ciało i umysł. Jak to zrobić – dowiecie się niebawem Wystarczy śledzić nasz profil na facebooku.

 

We’re putting the Weekend Hashtag Project on hold this weekend. Instead, we’re challenging people around the world to participate in the 10th Worldwide InstaMeet! Grab a few good friends or meet up with a larger group in your area and share your best photos and videos from the InstaMeet with the #WWIM10 hashtag for a chance to be featured on our blog Monday morning. Be sure to include the name of the location where your event took place along with the unique hashtag you've chosen for your InstaMeet in your caption. Photo by @sun_shinealight

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Instagram (@instagram)