31 sierpnia 2021

Sierpień w ogrodzie

Sierpień

Wakacje jeszcze trwają, ale to nie znaczy, że nie ma co robić w ogrodzie.

Ogród wygląda nadal pięknie – chodź możemy zaobserwować już pierwsze oznaki, że jesień coraz bliżej. Sierpień kocham za kwiatostany traw. Uwielbiam obserwować je jak kołyszą się na wietrze. Kolejną moją ulubioną rośliną jest Hortensja bukietowa – jej kwiatostany przenoszę także do wazonu.

Trawnik

Trawnik kosimy i nawozimy ( gdy na dworze jest bardzo gorąco podnieś noże kosiarki lub zrezygnuj z koszenia )

Nadal kosimy nasz trawnik oraz podlewamy go rano i wieczorem. W miarę potrzeby nawozimy, aby uzyskać zielony dywan, można także jeszcze zastosować anty mech oraz zrobić oprysk na chwasty „dwulistne”.

Rośliny

Usuwamy przekwitłe kwiatostany lawendy

Usuwamy przekwitnięte kwiatostany bylin, ścinamy lawendę po przekwitnięciu ( z kwiatów możemy zrobić woreczki zapachowe do szafy ). Wycinamy suche pędy roślin ( uschnięte liście, jak i przekwitnięte kwiatostany ). Sprawdź także czy na roślinach nie pojawiły się choroby czy grzyby – jeżeli tak koniecznie zrób oprysk.

Prace porządkowe

Odchwaszczamy chwasty na rabatach oraz w nawierzchni. Zamiatamy nawierzchnię oraz możemy ponownie umyć ścieżki ogrodowe.

Kompost

Kompost podlewamy regularnie aby powstało z niego “złoto ogrodnika”.

Regularnie podlewamy pryzmę kompostową oraz stosujemy preparaty przyspieszające kompostowanie. Jeżeli jest za mało pożytecznych zwierząt w kompoście – uzupełniamy kompost o dżdżownice.

Ogród użytkowy

Cieszymy się zbiorami ogórków, pomidorów, papryki oraz z kabaczka i pozostałych warzyw. Zbieramy i suszymy zioła. Część ziół możemy zamrozić na zimowe wieczory będą idealne. W sierpniu można po raz ostatni wysiać sałatę, rzodkiewkę i koper. Ja w tym roku robiłam syropy ziołowe, które wykorzystuję do lemoniady lub drinków. Nie zapomnij zebrać wszystkich zbiorów warzyw np. cebuli, czosnku, selerów, marchewki czy pietruszki.

Piknik

Sierpień to jeszcze czas wakacji więc korzystajmy i wybierzmy się do lasu na piknik. Letnie przyjęcie można także zorganizować w ogrodzie. Wystarczy kocyk + przekąski – to świetna zabawa dla dzieci.

Ognisko

W moim rejonie robimy pieczone ziemniaki, które pachną cudownie – a smakują obłędnie ( najlepiej lubię buraczki ). Wieczory w sierpniu są już chłodne więc możemy wykorzystać ten czas przy ognisku – na patyku zrobić pianki, chlebek, kiełbaski lub ziemniaki w popiele.

Basen/jacuzzi

Badamy Ph wody oraz uzupełniamy regularnie „chemię basenową”.

A jeżeli jeszcze nie pobrałeś listy TO DO ogrodnika możesz to zrobić zapisując się do naszego newslettera.

#garden #ogródużytkowy #REDgarden #ewamadejska #lato

Przeczytaj również

Rośliny w ogrodzie BLOG

Hiacynt w domu i ogrodzie

A może masz ochotę na trochę wiosny ? Chciałabym dziś …

Czytaj dalej
Kopia Kopia Kopia Porady ogrodnicze BLOG(1)

Poznajmy się

Kim jesteśmy ? Jak działamy ? Nazywam się Ewa Madejska. …

Czytaj dalej
Kwiecień(1)

Maj w ogrodzie

Co robimy w ogrodzie w maju ? Powinnam napisać opalamy …

Czytaj dalej

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Witryna redgarden.pl używa popularnych plików Cookies (ciasteczka), aby ułatwić korzystanie z serwisu i lepiej dostosować go do potrzeb użytkowników. Dowiedz się więcej