3 sierpnia 2021

LIPIEC W OGRODZIE

Lipiec

Co porabiamy w ogrodzie w lipcu ? Urlopujemy.

Uwielbiam lipiec 🙂 Pewnie dlatego, że są wakacje, a może i dlatego, że w końcu możemy cieszyć się urokami pięknego ogrodu oraz cudownymi zbiorami z ogrodu użytkowego.

To miesiąc optymizmu, ciepłej pogody, zapachu róż, opalania oraz odpoczynku. Ja w tym miesiącu zazwyczaj „urlopuję”.

Ważne jest przed urlopem, aby przygotować ogród do wyjazdu.

1. Sprawdź kosiarkę automatyczną

Sprawdź robota koszącego

Czasami zdarza się tak, że rośliny tak bujnie rosną, że zakrywają przewód doprowadzający i kosiarka może nie powrócić do stacji ładującej ( należy sprawdzić cały przewód w ogrodzie ). Fajnym rozwiązaniem jest także nawigacja wykorzystująca GPS, dzięki której będziesz śledzić poczynania swojego robota koszącego dzięki aplikacji w telefonie.

2. Sprawdź automatyczne nawodnienie

Sprawdź nawadnianie

Lipiec to najcieplejszy miesiąc, więc sprawdź przed wyjazdem automatyczne nawodnienie czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli nie posiadasz nawodnienia zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę lub poprosić rodzinę o podlanie Twojego ogrodu 🙂

3. Zadbaj o rośliny w ogrodzie

Dzban ceramiczny zakopujemy w całości pod ziemią, zostawiając tylko widoczne przykrycie, aby uzupełniać wodę

Najlepiej powierzyć opiekę ogrodnikowi, rodzinie czy sąsiadom, możesz im także zapewnić stały

dostęp do wody poprzez wkopane w ziemię – tzw. gliniane naturalne nawadniacze ollas lub GrowOya. Donice zakopujemy w ziemi i napełniamy wodą. Porowate naczynie będzie oddawać wodę do gleby, a roślina będzie pobierać wodę poprzez korzenie.

Jeżeli Twój taras jest bujną junglą w donicach to rośliny możesz ustawić w misce lub w wannie z wodą, tak aby były zanurzone na wysokość ok. 5 cm. Możesz też zakupić nawadniacze ceramiczne do każdej rośliny, ale także trzeba pamiętać o tym, aby „ogrodnik” uzupełił wodę podczas Twojej nieobecności.

4. Sprawdź drzewa owocowe

Sprawdź drzewa owocowe, aby zapobiec łamaniu się pod ciężarem owoców gałęzi

Sprawdź drzewa owocowe ponieważ o tej porze roku pojawiają się choroby grzybowe, więc lepiej zadbaj o drzewka przed urlopem, aby nie zastać przykrej niespodzianki po powrocie. By zapobiec łamaniu się gałęzi drzew owocowych, należy podeprzeć te, które mają bardzo dużo owoców.

5. Nawożenie

Nawożenie stosuj zgodnie z opakowaniem i rodzajem rośliny

Daj swoim rośliną przed urlopem dawkę nawozu, a po powrocie zobaczysz jak pięknie Ci się odwdzięczą.

6. Sprawdź system monitoringu i alarmu

Sprawdź system monitoringu przed wyjazdem

Lepiej „dmuchać na zimne” i sprawdzić przed wyjazdem czy wszystkie kamery oraz alarm działa. Jeżeli masz podpisaną umowę z firmą ochroniarską sprawdź czy wszystko działa poprawnie.

7. Uporządkuj kuchnię zewnętrzną

Kuchnia zewnętrzna w pawilonie ogrodowym

Jeżeli w swojej kuchni ogrodowej masz butlę gazową – najlepiej odłącz ją od grilla. Sprawdź także lodówkę i zamrażarkę. A jeżeli w Twoim patio wisi TV zewnętrzny, odłącz go wraz z systemem nagłośniającym z prądu ( tak dla bezpieczeństwa ). I przy okazji wyrzuć śmieci.

8. Wyłącz saunę zewnętrzną oraz sprawdź basen i jacuzzi

Przed urlopem dobrze jest sprawdzić jacuzzi – sprawdź pH i uzupełnij środkami chemicznymi w razie potrzeby ( w zależności od rodzaju jacuzzi w Twoim ogrodzie i systemu filtracji sprawdź, czy nie potrzeba wymienić filtra ).

Wyłącz saunę zewnętrzną oraz sprawdź basen.

Miłego urlopu.

#ogród #garden #REDgarden #lipiecwogrodzie #rokwogrodzie #poradyogrodnicze #projektowanieogrodow #architekturakrajobrazu

Przeczytaj również

ROK w ogrodzie BLOG(1)

Marzec w ogrodzie

Wiosna coraz bliżej. Nasz ogród budzi się z zimowego snu… …

Czytaj dalej
Styl skandynawski

Styl skandynawski

Jaki jest styl skandynawski ? Nie widziałam jeszcze „na żywo” …

Czytaj dalej
Lipiec

LIPIEC W OGRODZIE

Co porabiamy w ogrodzie w lipcu ? Urlopujemy. Uwielbiam lipiec …

Czytaj dalej

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Witryna redgarden.pl używa popularnych plików Cookies (ciasteczka), aby ułatwić korzystanie z serwisu i lepiej dostosować go do potrzeb użytkowników. Dowiedz się więcej