7 marca 2021

Styl nowoczesny

Kopia Kopia Porady ogrodnicze BLOG

Muszę się przyznać że to mój ulubiony styl ogrodowy. Osobiście najlepiej się w nim czuję, uwielbiam podziwiać ogrody w stylu nowoczesnym i najbardziej lubię projektować ogrody właśnie w takim stylu.

Chcesz stworzyć ogród w stylu nowoczesnym ?

Postaram Ci się pomóc Ale najpierw odpowiedzmy sobie na kilka pytań…

Jaki jest styl nowoczesny ?

Wrażenia ogólne: To ogród spokoju o przejrzystej kompozycji. Jeżeli bym miała przedstawić go w kilku zdaniach Powiedziałabym…elegancki, estetyczny z dbałością o każdy szczegół. Panuje tu zasada: „mniej tym lepiej”.

Porada: Pamiętaj że jakość usługi wykonania ogrodu nowoczesnego musi być na najwyższym poziomie. Sprawdź dokładnie firmę wykonawczą, aby zadbali o każdy detal.

Jak urządzić przestrzeń w ogrodzie nowoczesnym ?

Kształty: Jest prosty i oszczędny w swojej formie Przede wszystkim czysty, oparty na prostych liniach kompozycji, a także na figurach geometrycznych. Raczej w jednolitej kolorystyce, ale czasem także w niecodziennych barwach. Porada: Ja osobiście lubię wprowadzić jeden kolor uzupełniający np. czerwony. Moi klienci wybierają biel i odcienie szarości.

Czy wiesz jakie materiały wykorzystujemy do budowy ogrodu nowoczesnego ?

Materiały: W ogrodzie nowoczesnym mamy duże pole do popisu ponieważ możemy wykorzystać prawie każdy materiał np. beton, płyty z tworzywa sztucznego, szkło, stal szlachetną oraz kamień a także drewno.

Porada: Pamiętaj aby otoczenie całego ogrodu do siebie pasowało. Ogrodzenie, Nawierzchnie, Miejsca do siedzenia ( Meble oraz wyposażenie – nowoczesne, proste, meble z aluminium, technorattanu, tworzywa, pleksiglasu ) wszystko ma ze sobą współgrać. Minimalizm przede wszystkim.

Jak dobieramy rośliny do ogrodu nowoczesnego ?

Rośliny: W stylu nowoczesnym przeważają rośliny zimozielone a także „miękkie w formie”. Sprawdzą się tu trawy ozdobne, a także rośliny o geometrycznych kształtach – jak bukszpan.

Modne rośliny: Wyraziste, nieliczne ale świadomie wyszukane gatunki krzewów i bylin: roślinność masywna o mocnych liściach.

Iglaste: Tuja, Cis, Grab, Buk, Sosna.

Liściaste/krzewy: Brzoza, Klon, Irga, Barwinek, Trzmielina, Dereń, Wierzba, Hortensja, Azalie i Różaneczniki a także Berberys.

Pnącza: Kokornak, Rdest Auberta, Clematisy, Winobluszcz, Bluszcz, ale możemy tu także zastosować np. trzmielinę oraz kiwi.

Byliny: Trawy ozdobne, Juka, Funkie.

Porada: Unikaj roślin kwitnących – zrezygnuj z form rustykalnych !!! Pamiętaj, że zieleń to tylko dodatek. Wisienka na torcie. W aranżacji nowoczesnej można także zastosować ogrody wertykalne. Polecam.

Jak pielęgnować ogród nowoczesny ?

Pielęgnacja: Bardzo różna, w zależności od szaty roślinnej. Można tu zastosować rozwiązania dla osób nie mających czasu na pielęgnacje ogrodu np. mało gatunków roślin nie wymagających zbyt częstej pielęgnacji.

Porada: Pamiętaj w tym ogrodzie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nie masz czasu kosić trawnika ? Kup kosiarkę automatyczną lub zatrudnij ogrodnika.

Ile kosztuje ogród nowoczesny ?

Cena: Wysokie nakłady finansowe – jeżeli chcesz postawić na jakość i drogie materiały. Nie masz pieniędzy – też to jest możliwe Można samemu zrobić wiele rzeczy np. donice czy nowoczesne poidła dla ptaków z betonu.

Porada: Jeżeli nie masz pieniędzy, a za wszelką cenę chcesz mieć ogród nowoczesny wybieraj materiały z niższej półki Ja projektując ogród dostosowuję możliwości „portfela” inwestora do projektowanego ogrodu. „Nie ma rzeczy niemożliwych” razem na pewno znajdziemy rozwiązanie.

www.redgarden.pl

#moderngarden #ogródnowoczesny #stylwogrodzie #stylnowoczesny #redgarden

Przeczytaj również

Strefa Inspiracji

Dekoracje Wielkanocne

Święta coraz bliżej, z tej okazji życzę Ci dużo zdrowia, …

Czytaj dalej
ROK w ogrodzie BLOG (1)

Wiosna w ogrodzie

Pierwszy dzień wiosny – można świętować… Wiosna w ogrodzie przynosi …

Czytaj dalej
LATO

LATO W OGRODZIE

Jest już LATO… W końcu wyczekiwane, upragnione i utęsknione ( …

Czytaj dalej

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Witryna redgarden.pl używa popularnych plików Cookies (ciasteczka), aby ułatwić korzystanie z serwisu i lepiej dostosować go do potrzeb użytkowników. Dowiedz się więcej